Akın Kıraç - Yazıları
Türkiyenin en büyük inşaat haber portalı.
 

Çelik Kapı İhracatı İçin Potansiyel Pazarlar

Çelik Kapı sektöründe Dünya ithalatı 2015 yılı yaklaşık olarak 4 Milyar Dolar civarında gerçekleşdi.Çelik kapı sektörü her yıl büyüyen bir grafik sergilemekte.

Zaman'lama Manidar!

Her gün sabahın ilk saatlerinde yaptığım işlerden birisi haber portallarından günlük haberlere bakmak olur.Bu bizler için vatandaş olarak gündemi takip etmekle birlikte a..

Alma Mazlumun Ahını

Kentsel dönüşüm çalışmaları metropol şehirlerimizde son sürat devam etmekte.15 milyon insanın yaşadığı İstanbul göz önüne alındığında, şehrin % 90’ı Kentsel dönüşümle muh..

Emir Başbakandan

Dikey yapılanma mı yatay yapılanma mı derken Başbakan olaya müdahil olarak tarafını ortaya koydu.

Şehri Bilmek Kendini Bilmektir

İlim ilim bilmektir, İlim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsen ah nice okumaktır.Maddeyi bilmek ilim gerektirir, Kendini bilen maddeyi bilir,sen kendini bilmezsen madd..

Afrika İçin Kalıcı Çözümler 1

Olaya bodoslama girmemek lazım elbette. Afrika’nın yaşadığı, yaşadıkları herkesçe malum bir gerçek. Yaşananların arka planında yani sebeplerinde bir şeylerin olduğu Afrik..

Nefes Alan Kobiler

İnsanların yaşamlarında hayatın içinde olana, hayata dair çok farklılıklar ve çeşitlilikler var.

Kentsel Dönüşüm 1

Türkiye’nin birçok ilinde depreme dayanıklı olmayan ve zaman içinde eskiyen binalar Kentsel Dönüşüm çerçevesinde yıkılıp yerine, adına modern denilen ilk baktığında bile ..

Köydes Açılımı

Elazığ’da 6.0 büyüklüğünde ki depremde 51 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Ölenlere Allahtan rahmet kalanlara ise sabırlar diliyorum. Türkiye’nin gündeminde yine deprem ve ..

Açılım 2010

Açılımların yılı 2009’u artık geride bıraktık.2010 ‘a umutla bakan bir Türkiye var önümüzde. Sürekli dışa açılan yerinde duramayan bir yapı. Bu bizim kanımızda var aslınd..

Çalışma Zamanı

2009’un son çeyreğine girerken, ekonomide ki veriler Türkiye’nin lehine gözükmekte. Uzmanlar küresel krizin Türkiye’den teğet geçtiği konusunda hemfikirler. Tabi aksini d..

Ağlayan Laleler

Evliya Çelebi'nin Kütahyalı Olduğunu Biliyor muydunuz?

Belediye Başkanlarına Türkiye

Dünya’nın değişik coğrafyalarında değişik tarihlerinde bir yerlere bir şeyler yazanlar çizenler eser oluşturmaya çalışanlar bir şeyler üretmeye çalışanlar her zaman bulun..

Malum Piyasa

2008 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakırken yılın ikinci yarısında başlayan küresel ekonomik kriz piyasalarda kendini iyice hissettirmeye başladı. Amerika da baş..

Küresel Tsunami

Dünyanın hiçbir yerinde bitmek tükenmek bilmeyen inşaat sektörü; yine dünya da büyük ekonomilerin bel kemiği olduğunu son aylarda ki uluslar arası çökmelerle birlikte ..

Şimdi Ev Alma Zamanı Mı?

Sorunlar sorunlar, sorunlar bitmez tükenmez sorunlar. Türkiye’nin sorunları saymakla biter mi acaba? İnanın bilmiyorum. Ama çözülür mü derseniz. Evet çözülür. Hem de öyle..

Kol Kırılır Yen İçinde Kalır

Türkiye de milli gelirimiz arttıkça kentsel yaşam alanlarımız genişleyecek ve daha ferah ortamlar oluşturmaya çalışacağız.