A.Serdar Anlaş - Yazıları
Türkiyenin en büyük inşaat haber portalı.
 

İş Ekipmanlarının Güvenli Kullanımı

Kazalarının önemli bir kısmı makine koruyucuların olmamasından veya makine ve tezgahlarda çalışırken gerekli güvenlik önlemleri alınmamasından kaynaklanmaktadır.

Yüksekte Çalışma

İş Sağlığı ve Güvenliği çerçevesinde henüz tam anlamıyla yasal düzenlemelere tabi olmamış olan “Yüksekte Çalışma” konusuna bu sayımızda kısaca değineceğiz. Önce tanımlar..

İş Güvenliği Çalışmalarında Başarı Öyküsü: “İzmir Demir Çelik Kazasızlık Projesi”

İDÇ sanayinin temel taşlarından biri. Ağır sanayi ve İŞ KAZASI ayrılmaz bir bütün olarak düşünüldüğü sektördür çelik sektörü. İDÇ yöneticileri Kazanın bir kader olmadığı..

İnşaat – Yapı İşlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği

İnşaat sektörü, ülkemizde her yıl binin üzerinde insanın hayatını kaybettiği ve çok daha fazlasayıda kişinin, inşaat iş alanının yol açtığı çeşitli meslek hastalıklarının..

İşyeri Sağlık Ve Güvenlik Birimleri İle Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimleri Hakkında Yönetmelik'i Nasıl Uygulayacaklar, Nelere Dikkat Edecekler?

İstihdam paketi olarak da adlandırılan 5763 sayılı "İş Kanunda ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" 26.05.2008 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yür..

İşçilerin Mesleki Eğitimlerine Dair

Türkiye, Avrupa Birliğine tam üyelik sürecinde mesleki ve teknik eğitime ilişkin AB mevzuatına da uyum sağlama yükümlülüğünü üstlenmiştir. Bu durumda AB ülkelerindeki uyg..

İş Kazası Ve Yapılması Gerekenler (İşveren Ve Çalışan Sorumlulukları)

“İş Kazası”; yasal ve kavramsal açıklamaları yapmadan önce, asla kendimize yada işletmemize yakıştırmadığımız bir olgu. Olmasını istemeyiz ancak olmasını istediğimiz şeyl..

İşyerimizde İş Sağlığı Ve Güvenliği Mevzuatına Göre Yapmamız Gereken Kontroller 2

Değerli işverenler, Geçen sayımızda başladığımız tutulması kayıtlar ve yapılması gereken kontrollerle ilgili bilgilendirmemize devam ediyoruz.

İş Yerimizde İş Sağlığı Ve Güvenliği Mevzuatına Göre Tutmamız Gereken Kayıtlar

Değerli işverenler, Dergimizde iki sayıdır, bir takım iş güvenliği mevzuat gerekliliklerinden söz ettik. Bunların işyerinizde yapılabilmesi için uzmana ihtiyaç vardır.

İş Sağlığı Ve Güvenliğine Yönelik Düzenlemeler

İnşaat sektörü; çalışan insan kalitesi, sektörün getirdiği zorluklar ve maliyet endişesi dolayısı ile her yıl kazalar sonucunda yüzlerce çalışanın öldüğü yada yaralandığ..

İş Sağlığı Ve Güvenliğine Yönelik Düzenlemeler: “İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi” Yaklaşımı Ve Mevzuata Giren Yeni Bir Olgu “Risk Değerlendirmesi”

10 Haziran 2003 tarih ve 25134 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren 4857 sayılı Yeni İş Yasası çerçevesinde düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği nde en önem..