Hüseyin Kırçıltepeli - Yazıları
Türkiyenin en büyük inşaat haber portalı.
 

Enflasyonist Baskılar Ve Dolar

Global çaptaki gıda ve enerji fiyatlarındaki artışa karşı gelişmekte olan ülkeler faiz oranlarında artışa gidiyorlar ve gelişmiş ülkeler de aynı yolu izleyecekler.

Rekorların Ve Endişelerin Gölgesinde 2010 Ekonomisi

2010 yılına 1,52 seviyesinde tutunamayarak 2009 Aralık ayının başından itibaren düşmeye başlayan bir Eur/Usd paritesi ve bu karışık ortamdan yararlanarak yükselmeye başla..

Gözler Hala Yunanistan'da

2009 yılı krizin hasarlarının en derin etkilerini gösterdiği, kayıpların en çok olduğu dönemdi. Yıl içerisinde, dünya ekonomisinin rezerv para birimi olan dolar üzerinde ..

Yeni Bir On Yıl Başlıyor

Artık yeni bir yıla giriyoruz. Geride beklenmedik gelişmeler yaşadığımız bir 10 yıl bıraktık.

Son Çeyreğe Girerken:Beklentiler Ve Seneryolar

2009 yılının ilk döneminden itibaren finansal sektörlerdeki gözlemlenen genişlemenin sonuna gelip gelmediğimiz ya da bu ekonomik ve finansal durumun ekonomik veriler tara..

Imf,Reel Sektör,Orta Ve Uzun Vadete Dayalı Beklentiler

Mayıs ve Haziran aylarında gelen A.B.D. ve Avrupa ekonomilerine dair gidişata ilişkin veriler, Temmuz başında gelen ve ekonomik durgunluğun devamını işaret eden verilerle..

Dünya Ekonomisinde Resesyon Süreci Devam Ediyor.

Başta FED olmak üzere belli başlı merkez bankalarının yetkilileri resesyonun 2009 yılı sonuna kadar devam edeceği 2010 yılında ise sona erebileceğine yönelik öngörülerde ..

Subprime Krizi

Dünya ekonomisinde son elli yılın en büyük krizi olarak nitelendirilen subprime krizinin olumsuz etkileri devam ediyor.Geride bırakmak üzere olduğumuz 2008 yılı içerisind..

Küresel Ekonomi Krizi Ve Muhtemel Sonuçları

Kürenin merkezinde Amerika Bileşik Devletleri; yani Kapitalizmin ve “Demokrasi”nin Kalesi. Peki; Kalenin surları neden çöküyor? Kale düşecek mi, düşerse ne olur? Kale d..

Petrol Ve Faiz Yükselmeye Devam Ediyor

Dünya ekonomisinde, özellikle gelişmekte olan ülkelerde artan talep ile birlikte yükselen petrol fiyatları en önemli risk kaynağı konumunda. Yükselen petrol fiyatlarının ..

Demokles'in Kılıcı

Fed in açıkladığı önlem paketi Dünya piyasalarında likidite sorununun azalmasına yol açtı.