Dinamik Su Arıtmadan:Endüstriyel Ters Ozmoz Ve Yumuşatma Sistemleri
Türkiyenin en büyük inşaat haber portalı.
 

Yeni Ürün

BÖLÜMÜN EN ÇOK OKUNANLARI

Dinamik Su Arıtmadan:Endüstriyel Ters Ozmoz Ve Yumuşatma Sistemleri

İnşaat Trendy

08.05.2012

Vankim group bünyesinde bulunan şirket 2002 yılından bugüne kadar su arıtma sektörüne güçlü ithalat yapısı ile destek vermekte. Firma toptan, perakende ve endüstriyel alanda ürün çeşitliği ile su arıtma sektöründe önde gelen firmalar arasında.

Toplu konut projelerinde, eğitim kurumlarında, sağlık sektöründe, proses su ihtiyacı olan fabrikalarda ve birçok farklı alanlar da hizmet veren işletmelere özel içme ve kullanma suyu üretimi sağlayan sistemleri uzman çevre mühendisleri kadrosu ile projelendirmekte.

Dinamik su arıtma şirketi içme ve kullanma suları için belirlenen standartlar çerçevesinde (TSE 266 rev1 insanı tüketim amaçlı sular)bu suların fiziksel ve kimyasal analizlerini, jar testlerini pilot ölçekte arıtılabilirlik testlerini şirket merkezinde bulanan laboratuarında kısa sürede ve titizlikle gerçekleştirebilmekte.

Dinamik su arıtma sistemleri olarak en büyük hedeflerinin ürün ve hizmetleri ile müşteri memnuniyeti olduğunu dile getiren şirket yetkilileri kullandıkları teknik çalışmalar konusunda şu açıklamalarda bulundular.

Öncelikle teknik olarak Ozmoz olayını açıklamamız gerekiyor. Ozmoz, kelime anlamı “geçişme olan, tabiatta kendiliğinden gerçekleşen doğal bir süreçtir. Doğadaki ozmoz olayı, birbirlerinden “seçici geçirgen bir zar (membran) ile ayrılmış, farklı konsantrasyonlara sahip iki sıvı çözeltisinde, çözücü maddelerin (suyun) az yoğun ortamdan çok yoğun ortama, enerji harcanmadan geçişi olarak tanımlanabilir. Seçici geçirgen zar, çözünmüş maddeleri geçirmeyen fakat çözücüleri yani suyu geçiren bir zardır. 

Ters Ozmoz Nedir ?

Ters Ozmoz’da ise, yoğun olan sıvı fazına, sahip olduğu ozmotik basınçtan daha yüksek bir ters basınç uygulanır ve yoğun fazdaki su membrandan geçmeye zorlanır. Membran, milimetrenin on milyonda biri boyutundaki gözeneklerinden sadece saf suyun geçişine izin verir. Suda bulunan çözünmüş katı maddeler, iyonlar, virüsler, bakteriler membran gözeneklerinden geçemez. Bu sayede diğer fazda arıtılmış su biriktirilmiş olur.

Kullanım Alanları

Kuyu suyu, acı su ve deniz sularından içme ve kullanma suyu elde edilmesi 

Endüstriyel proses suları arıtımı 

Buhar kazanları için besi suyu arıtımı 

Soğutma kuleleri Hemodiyaliz cihazları için deiyonize su arıtımı 

Eczacılık ve ilaç sanayi 

Gıda ve meşrubat sanayi 

Cam sanayi Oteller ve turizm sanayi 

Saf su üretimi

Dinamik Su Arıtma Sistemleri'nin referansları arasında tüm sektörlerden örnekler bulmanız mümkün.Örneğin,Digiturk,Elit Asya Otel,Sait Çiftçi Devlet Hastanesi,Sodexo Ataşehir Estethica Tıp Merkezi, İTÜ Maden Fakültesi,Kervan Gıda,Goldmaster,Halaman Matbaacılık,Beyoğlu Göz eğitim ve Araştırma Hastanesi,Dolunay Madeni Yağlar,Pandeli Restaurant,Pfizer İlaç Fabrikası,Storks Mücevherat,Ataşehir Şifa Hastanesi,Ethica İncirli Hastanesi,Semizkum Mocamp,Kamer İnşaat gibi kurumsal firmaları bulabilirsiniz.

Ürün Adı: Endüstriyel Ters Ozmoz Sistemleri

Marka:Dinamik Su Arıtma Sistemleri

Web: http://www.dinamikaritma.com

Tel: 0 212 327 75 99
Yorum Yapmak İçin Üye Olun ya da Giriş Yapın.!
 

EN ÇOK OKUNANLAR