ETKİNLİKLER

Başakşehir Zihinsel Engelliler Korosu Eyaf'a Damga Vurdu

Toplam okunma sayısı: 1472
02 Ara 2017
Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla kurulan zihinsel engelliler korosu Engelsiz Yaşam Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da Engelsiz Yaşam Fuarı’nı ziyaret ederek, engellileri yalnız bırakmadı
Başakşehir Belediyesi, engellilere yönelik model hizmetlerini anlatmak için 30 Kasım-3 Aralık 2017 tarihleri arasında CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı’na katıldı. Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin yaşam kalitesini artıran yüzlerce ürünün sunulduğu Engelsiz Yaşam Fuarı’nda ziyaretçiler son teknoloji ürünlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

Belediyeler, teknoloji firmaları, sivil toplum kuruluşları gibi katılım sağlayan10’larca farklı kurum ve kuruluşun yer aldığı fuarda Başakşehir Belediyesi’nin standına da ilgi yoğundu. Ebrudan karikatüre, müzik ziyafetinden, engelli kitap yazarlarına kadar her renkten etkinlik standı süsledi.

Sanat ve edebiyatta EYAF’ta 

Karikatür standında karikatürünü çizdirmek isteyen ziyaretçiler sıraya girerken, ebru sanatına ilgi duyan engelli vatandaşlar ilk defa ebru yapmanın heyecanını yaşadı. Başakşehir zihinsel engelli korosu dinleyenlerden büyük alkış aldı. Başakşehirli gençlerden oluşan koro sevilen türküleri seslendirdi. Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla kurulan zihinsel engelliler korosu repertuarını genişleterek çalışmalarına devam edecek. 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da Engelsiz Yaşam Fuarı’nı ziyaret ederek, engellileri yalnız bırakmadı. “Hizmetlerimiz ile engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Ulaşımdan, istidama kadar birçok alanda sosyal hayata uyumlu yaşamaları için projeler geliştiriyoruz. Ayrıca yeni yapacağımız merkezler ile de engelli vatandaşlarımızın tedavisi için adımlar atmış olacağız” dedi. Zihinsel engellilerin verdiği mini konseri dinleyen Kartoğlu, vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi
Haber: Editör