ÜRÜN HABERLERİ

Dezenfeksiyon Kabini İmalatı Yapan Otank Endüstri, Yeni Ürün Teslimatlarına Başladı

Toplam okunma sayısı: 30163
29 Ara 2020
Covid 19 önlemleri kapsamında koronavirus salgını ile mücadele amaçlı ürettiği Ozon Dezenfeksiyon Kabini cihazlarını teslim etmeye başlayan Otank Endüstri, geliştirdiği yeni ürün ile mücadelede önemli rol oynayacak.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ( Covid19) salgını birçok sektörü derinden etkilerken işe gidip gelişlerde, iş giriş çıkışlarında ve iş yapış şekillerimizde önemli farklılıklar oluşturdu. Covid 19 vaka sayısının artmaması için alınan her türlü tedbir ve yasaklarla birlikte ekonomik faaliyetlerin devam etmesinin gerekliliği toplumun tüm paydaşlarının üzerinde anlaştığı bir konu. Bu bağlamda Otank Endüstri’nin geliştirdiği yeni ürün Personel Dezenfeksiyon Kabini, iş giriş çıkışlarında kullanılarak koronavirüs tehlikesini minimize etmeyi planlıyor. Sosyal sorumluluk gereği ülkesine ve toplum sağlığına verdiği önemle hareket eden Otank Endüstri mühendisleri, yoğun bir çalışmayla, kısa bir sürede kullanılabilir ürün haline getirdiği Dezenfektan Kabini ile hem tüm çalışma hayatında olanların, hem de tüm vatandaşlarımızın hastalanma ve virüse maruz kalma riskini azaltmayı ve “bir nefes” olmayı amaçlıyor.

Salgının yayılımında en önemli etkenlerden biri olan ‘’teması en aza indirmek’’ sağlık otoritelerinin vatandaşlarımıza en önemli tavsiyelerinden sadece bir tanesi. Çalışma hayatında bazı durumlarda bilmeden de olsa kaçınılmaz olarak temas etme durumlarında kalabiliyoruz. Bu durumda kimyasallara maruz kalmadan tüm vücut dezenfeksiyonunu sağlayabilmemiz virüsün bulaşma oranını düşürmektedir. Belgeli ürünlerle geliştirdiğimiz yeni ürünümüz İnsan Dezenfekte Kabini; hiçbir kimyasala maruz kalmadan tüm vücut dezenfeksiyonunu sağlayabilmekte. Ürünümüz yeni bir ortama girerken tüm vücudu dezenfekte eder. Corona Dezenfeksiyon Kabini kullanılırken herhangi ek koruyucu kıyafet giyilmesine gerek yoktur. Dezenfekte edilirken sıvı püskürtülmez. Gaz halindeki ozon püskürtülür ve sağlığa zararlı değildir. Tamamen yerli sermaye, yerli mühendislik, yerli tasarım ve yerli malzemelerle üretilmiştir. Dezenfeksiyon Tüneli ismi ile de bilinen ürünün diğer avantajları ve teknik bilgileri şu şekildedir.

Ozon ile gerçek dezenfeksiyon sağlar.

Yüksek dezenfeksiyon kapasitelidir.

Kolay ve hızlı kurulum yapılır.

Kullanıcı ve çevre dostudur.

Operatöre gerek yoktur.

Kimyasallara gerek yoktur.

Düşük enerji tüketimi ile çalışır.

Yerli üretim ve yerli tasarım.

Neden Ozon?

En Etkili Dezenfektan!

Ozon, en etkili doğal dezenfektanlardan biridir, yüksek oksitleme kapasitesi ile bakteri ve virüslerin kimyasal yapısını bozarak yok eder. İşlevini yerine getirdikten sonra oksijen molekülüne dönüşür. Zararlı bir yan atık oluşturmaz.

Günlük Kıyafetlere Tamamen Uygun

Dezenfeksiyon sırasında herhangi bir sıvı püskürtülmez. Dezenfeksiyon sırasında havadan üretilen ozon gazı kullanılır. Günlük kıyafetlerle gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Ek Kimyasallara İhtiyaç Yoktur

Diğer oksidanlar gibi depolama sorunu ve risk oluşturmaz. Hiçbir hammaddeye ihtiyaç duyulmadan sadece elektrik enerjisi ve hava kullanılarak yerinde üretilip yerinde tüketilir.

Operatöre İhtiyaç Duymaz

Ürünümüz insan hareketine duyarlıdır ve herhangi bir ek kimyasal kullanılmadığından tamamen otomatiktir. Operatöre ihtiyaç yoktur.

Ozon Nedir ve Nasıl Üretilir?

Ozon üç oksijen atomundan oluşmuş bir moleküldür, soluk mavi rengi vardır ve düşük yoğunluklarda bile keskin kokusuyla bilinir. Ozon şu ana kadar bulunmuş en iyi oksitleyici maddelerinden biridir. Ozonun bu özelliği onu dünyadaki en iyi dezenfektanlarından yapmaktadır.

Ozon Nasıl Üretilir?

Ozon doğada yıldırımlarla ve UV ışınlarıyla oluşur. Biz ozonu havadan sağlanan oksijene elektrik enerjisi uygulayarak, oksijenin molekülünün bağını koparıp tek oksijen atomuna düşürüyoruz. Sonra tek kalan oksijen atomu diğer oksijen moleküllerine bağlanarak ozon molekülünü oluşturuyor.

Bunu Biliyor Muydunuz?

Ozon dezenfektanının etkili olmadığı herhangi bir patojen yoktur!

Tek bir yıldırımda 136 kg kadar ozon üretilebilir. Yıldırımlı fırtınalarda oluşan kokular ozondan dolayı oluşmaktadır.

Ozone Disinfection Cabinet

Ozon Sterilizasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Ozon oksitleme kapasitesi en yüksek gazlarından biridir, zararlı bakteri ve hücrelerin hücre zarlarını oksitleyerek zararlı mikropların ölümüne yol açar. Virüslerin kılıflarını oksitleyerek virüsleri tamamen etkisiz hale getirir.

Süreci kısa maddelerle anlatacak olursak;

1.Sağlıklı bir Bacillus bakteri hücresi.

2.Ozon hücre duvarı ile temas eder, hücre duvarları bakteriler için hayati önem taşımaktadır çünkü bakteriler formlarını bu yapı sayesinde korurlar.

3.Ozon hücre duvarı ile temas ettiğinde oksidatif bir patlama gerçekleşir.

4.Ozon molekülleri hücre duvarlarıyla etkileşime girdikçe hücre duvarı yırtılmaya başlar.

5.Ozon molekülleri hücre duvarında delikler açmaya devam ederken bakteri gittikçe daha çok zayıflar.

6.Ardı ardına gelen okisdatif patlamalarla bakteri hücresi dağılarak ölür. Bu süreç yalnızca 5-10 saniye içerisinde gerçekleşir.

Aşağıdaki görselde bir bakterinin ozon tarafından nasıl yok edildiğini görebilirsiniz. Virüslerde bu süreç çok daha hızlı işlemektedir. Virüsler bakterilere göre çok daha küçüktür ve yapıları daha dayanıksızdır. Virüs yapısına temas eden ozon oksidatif bir patlama yaratarak virüsün yapısını bozar ve virüs işlevini yitirir.

Ozon Sterilizasyonu ve COVID-19 Virüsü

Lipit (yağ) temelli virüslerin ozona karşı daha duyarlı olduğu deneylerle kanıtlanmıştır. Bilindiği üzere COVID-19 virüsü yağ temelli bir virüstür ve ozon kullanılarak 100% e yakın bir verimlilikte COVID-19 virüsü yok edilebilir.

Disinfection Cabinet

Dezenfektan Kabini tabiî ki Koronavirüsü (Covid 19) önleme de tek başına yeterli bir ürün değildir. Salgına karşı işyerlerinde etkin mücadele için Sağlık Bakanlığı’nın, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının belirttiği önemli hususların işyerlerinde titizlikle uygulanması büyük önem arz etmektedir. Salgını önlemenin ve bu süreci en az zararla atlatmanın en iyi yolu virüse maruz kalmaktan kaçınmaktır. COVID-19’un işyerinize ulaşmaması için gerekli tüm önleyici tedbirler alınmalıdır. Bu tedbirler COVID-19'un yayılmasını engeller veya yavaşlatabilir. Çalışanların işyerlerine giriş-çıkış esnasında kullanılacak yöntemler, fiziksel temasta bulunmayacakları şekilde düzenlenmeli ve temizlik için gerekli tüm tedbirler ayrıca alınmalıdır.

Kısaca Otank Endüstri;

Kurulduğu günden bu yana; endüstriyel ürünler üretip anahtar teslim projelerle ön plana çıkan Otank Endüstri, sektörde imalat ve hizmetlerine devam ediyor. Üretim kapasitesini her geçen gün arttırarak devam ettiren firma, müşterilerine gösterdiği desteği sürdürmektedir. Firmalara özel tasarımlar ve uygulamalar yapan Otank Endüstri; özel sektör ve kamu kurumları için sipesifik projeler üretmektedir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile bulunduğu sektöre yenilikler getiren Otank, projeleri ve fark oluşturan teknolojisi ile hayallerin ötesinde çözümler üretmeye devam ediyor.

Konutlar, ticari binalar, fabrikalar, tarımsal işletmeler ve endüstriyel tesislerde kullanılan Depolama tanklarının projelendirmesi, imalatı, satışı ve montajında uzman bir ekiple yurtiçi ve yurtdışı projelerde hizmet veren Otank, mühendislik disiplinli bir firma. Ayrıca gıda güvenliği konusuna gereken önemi veren Otank Endüstri; imalatını yaptığı Compact Su Arıtma Depoları ve Paslanmaz Çelik İçme Suyu Depolarında paslanmaya – korozyona karşı dayanıklı, ışık geçirmeyen, pürüzsüz iç yüzeyi sayesinde su içerisinde bakteri, yosun, alg ve mantar gelişimi oluşturmayan antibakteriyel ürünler kullanıyor.

Birleşmiş Milletler Teşkilatları, Devlet kuruluşları ve özel sektör firmaları ile 1998 yılından beri uluslararası iş tecrübesine sahip satış ve montaj ekibi ile Türkiye, Irak, Afganistan, Lübnan, Suriye, Özbekistan, Almanya, Ürdün, İngiltere, ABD, Fildişi Sahilleri, Çin ve Tayvan gibi ülkelerle çalışıyor.

Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Danimarka, Endonezya, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Fransa, Gambiya, Gana, Güney, Afrika, Güney, Kore, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, Hindistan, İran, İrlanda, İskoçya, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Küba, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldavya, Nijer, Nijerya, Norveç, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Somali, Sudan gibi hedef ülkelere zaman içerisinde orta ölçekte ihracatlar olsa da ticareti geliştirmek için iletişim faaliyetleri devam etmekte.

Yenilikçi tasarımları, geniş malzeme seçenekleri, yüksek imalat teknolojisi ve mühendislik tecrübesi ile depolama tankı ihtiyaçlarınız için en uygun çözümü öneriyor. Tasarımda, kapasitede, mekânda ve kurulumda sınırları zorluyor.

Otank Endüstri ile iletişime geçmek için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Web Sitesi: https://otank.com.tr

Tel:+90 216 304 06 33

E-mail: info@otank.com.tr

Haber: Editör