ÜRÜN HABERLERİ

Duş Seti Seçerken Bunlara Dikkat Etmeniz Önemli!

Toplam okunma sayısı: 526
26 May 2023
Günün en keyifli anı kuşkusuz gün sonunda yapılan duştur. Ancak yaşayacağınız keyif biraz da kullandığınız malzemelere ve banyonuzun genel durumuna bağlı oluyor. Özellikle kaliteli ve kullanışlı bir duş setine sahipseniz, duş almanın keyfini de en üst düzeyde yaşayabilirsiniz.

Günümüzde çok sayıda marka tarafından onlarca farklı duş seti tasarımı geliştiriliyor. Ancak bunların tamamının beklentileri tam olarak karşıladığından da söz edemeyiz. Dolayısıyla tercih yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmakta fayda var.

•Montaj Yeri

Duş setlerinin montaj biçimi açısından iki farklı kategoriye ayrıldığını söyleyebiliriz. Bunların ilki duvara monte, ikincisi ise tavana monte duş setleridir. Banyonuzun durumunu dikkate alarak tercih yapmanızda fayda var. Fakat burada önemli bir detaya da dikkat çekmek gerekiyor.

Eski duş setinizin tavana monte olması, yeni alacağınız duş setinin de bu montaj tipinde olmasını gerektirmez. Bir ustadan yardım alarak banyonuzda bu açıdan basit bir değişime gidebilirsiniz. Eğer duvara monte mi yoksa tavana monte mi olmalı konusunda kararsız kalırsanız internette bu tasarımları inceleyin. VitrA Online internet sitesinde modelleri detaylıca ele alabilir ve aynı zamanda VitrA duş seti fiyatları konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz.

•Ankastre Setleri İnceleyin!

Karar vermeden önce üzerinde durmanız gereken detaylardan biri de ankastre setlerdir. Banyoda muhteşem bir şıklık yaratan ankastre setlerin modern stilde bir banyo dekorasyonu için de sıklıkla tercih edildiğini belirtmeliyiz. Bununla birlikte banyonuzda suyun en konforlu şekilde kullanılmasını sağlamak adına da rotanızı bu özel setlere çevirebileceğinizi belirtmek isteriz. Ankastre duş setleri günümüzün en popüler banyo aksesuarları arasında yer alıyor. Ancak tercih yaparken belirli bir kalitenin altına düşmemek de önemlidir. Yüksek kalitede olan tasarım seçeneklerini de yine VitrA Online internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

•Duş Başlığı Yüksekliği

Duş setleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de duş başlığının yüksekliğinin ayarlanabilir yapıda olmasıdır. Çünkü duş alırken suyun belirli bir yükseklikten akması gerekiyor. Boyunuzun uzunluğuna bağlı olarak duş başlığının yüksekliği ayarlanabilir olduğunda bu konuda bir sorun yaşamazsınız.

Hatta ailenin tüm üyeleri duş alırken başlığın yüksekliğini tek hareket ile kendilerine göre ayarlayabilir. Ancak başlık kısmı ayarlanabilir yapıda olmayan duş setleri de bu konuda önemli bir sorun yaşamasına neden olabilir. Model seçimi yaparken bu kriteri de göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

•Sete Dahil Olan Ürünler

Üzerinde durmanız gereken hususlardan biri de hangi ürünlerin sete dahil olduğudur. Çünkü markalar farklı ürün çeşitlerinden oluşan duş sistemlerini set olarak sunabiliyor. Örneğin sadece duş başlığı ve el duşundan oluşan setler de var. Bununla birlikte termostatik bataryanın da sete dahil edildiği ürünlerin de olduğunu unutmayın. Sonuç olarak ihtiyacınıza uygun bir model seçimi yapmak için sete dahil olan ürünlerin neler olduğunu da öğrenmelisiniz.

•Kalite

Belki de sıraladığımız tüm bu hususlar arasında en önemli olanı kalitedir. Kalite düzeyi düşük olan duş setleri kısa zamanda problem yaşanmasına neden oluyor. Kararma, küflenme, paslanma ya da suyun tazyik oranıyla ilgili sorunlar yaşanabiliyor. Oysa kaliteli bir ürün modeline yönelmeniz durumunda tüm bu sorunları yaşamadan uzun süre duş setinizi kullanabiliyorsunuz. Kısa vadede yeniden bir ürün modeli satın almak ve bunun için bütçe ayırmak istemiyorsanız, siz de tercihinizi yüksek kalitede materyaller ile üretilen tasarımlardan yana yapın.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken iki unsur bulunuyor. Bunlardan biri üretimde kullanılan malzemelerdir. Diğeri ise işçilik kalitesidir. Eğer her ikisine de büyük önem veren bir markanın ürün modeline yönelirseniz sorunsuz biçimde kullanmanız da mümkün olur. VitrA Online gibi platformlar üzerinden gayet kaliteli ve uygun fiyatlı olan duş setlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda kaliteli lavabo bataryası fiyatları gibi bazı ürünler için fiyat araştırması yapmak istediğinizde rahatlıkla bu siteye uğrayabileceğinizi ekleyelim.

Haber: Editör