Berberoğlu İnşaat


RESİM YÜKLENİYOR
Yetkili
Baturalp Berberoğlu
Telefon
0 232 489 33 35 / Faks: 0 232 489 33 35 / GSM:
Adres
Cumhuriyet Blv. No:45, 14 Pamuk Plaza Konak / İZMİR
E-Posta
info@berberogluinsaat.com
Web Adresi
http://berberogluinsaat.com
İlanlar
İlanları Gör
 3666 görüntüleme
Teklif Al

Kategoriler

Firma Hakkında

45 Yıl Önce


1970 yılında biri inşaat mühendisi, diğeri mimar olan Berberoğlu kardeşlerin, İzmir’e modern bir siluet kazandırmak üzere yola çıkmasıyla başladı bu hikaye...

İşin akademik tarafı kadar mutfağından da gelen bu iki genç girişimci,

İrfan ve Orhan Berberoğlu; ilk projelerini bugün hala sapasağlam ayakta olan Karataş’taki xox apartmanı ile hayata geçirdi. İzmir, tarihinde belki de ilk kez 2 genç hayalperestin fikirlerine güvendi. Kazandıkları her bir kuruşu, yeni fikirlere yatıran, durmadan araştıran, işlerinin, inşaatlarının başından bir an olsun ayrılmayan Berberoğlu kardeşler, 1971 yılında, Hatay caddesi üzerindeki

14 katlı Kuyumcu apartmanını inşa etti.

Projeler bir bir ortaya çıktıkça, isimleri de duyulmaya başladı. Şehrin önde gelen aileleri, birikimlerini ¨güven¨ duydukları bu iki genç ortağın projelerine emanet etti. Önce Alsancak Berberoğlu markalı modern apartmanlarla tanıştı, ardından Karşıyaka sahilinde tamamladıkları dış cephesi, seramik motiflerle bezeli Dülger apartmanı, o dönemde büyük ün kazandı.

2000 yılına dek, büyük bir ivme ile sürdü projeler. Bir şehrin kalkınması için gerekenin müteahhitler değil, işin eğitimini almış müteahhitler olduğunu kanıtladı Berberoğlu markası. 2000 yılında, şehrin ilk fore kazık temel sistemi kullanılan, cam giydirme, modern iş merkezi Pamuk Plaza, Kordon’un en prestijli noktasında yükselmeye başladı. İzmir’in çift cephe girişli, çift asansörlü, yüksek tavanlı, geniş cepheli ve nefes alan ilk modern plazası Pamuk Plaza, kısa sürede unutulmazlar arasındaki yerini aldı.

Yıllar içinde, İzmir’in dört bir köşesindeki konut, okul, fabrika ve hatta kentin ilk modern alışveriş merkezleri onların imzası ile yükselmeye başladı. Sadece modern apartmanların değil, iki katlı müstakil yaşamın da şehrin içinde olabileceği fikrini geliştirdiler zaman içinde. Sahilevleri’nde, Narlıdere’de, Çeşme’de inşa ettikleri müstakil evlerde, nice yaşamlar birleşti, onlarca bebek gözlerini dünyaya açtı, huzur dolu yaşamlar başladı.

Söyledik ya, bazı başarılar tesadüf değil diye... İşte bu hikaye, içinde azim,

alın teri, disiplin ve güven olan bir başarı öyküsü. 45 yıl önce biri mimar, diğeri mühendis iki genç girişimcinin küçük bir hayali ile başladı, 35 yıl mesleği ve eğitimi inşaat olan, büyük ölçekli projeleri gerçekleştiren Berberoğlu Ailesi’nin yeni kuşak temsilcileri ile sürüyor.


 FİRMANIN ŞUBELERİ

Merkez

Firma
Berberoğlu İnşaat
 Adres
Cumhuriyet Blv. No:45, 14 Pamuk Plaza
Konak / İZMİR
 Telefon
0 232 489 33 35 /
 Web
http://berberogluinsaat.com