Taş Yapı


RESİM YÜKLENİYOR
Yetkili
Emrullah Turanlı
Telefon
0 216 339 65 70 / Faks: 0 216 339 04 70 / GSM:
Adres
Küçük Çamlıca Mah. Şehit İsmail Moray Sokak No:13 Altunizade 34696 Üsküdar / İSTANBUL-ANADOLU
E-Posta
tasyapi@tasyapi.com
Web Adresi
http://www.tasyapi.com
İlanlar
İlanları Gör
 6663 görüntüleme
Teklif Al

Kategoriler

Firma Hakkında

SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ, İLKLERİN MARKASI: TAŞYAPI

İlk olarak 1979 yılında temelleri atılan ve 1985 yılında kurumsal olarak faaliyetlerine başlayan TAŞYAPI İnşaat, başta lüks konut üretimi olmak üzere altyapı, üstyapı taahhüt projelerinde Türkiye’nin en önemli inşaat markalarından birisi olmuştur.

Üstyapı ve altyapı projelerinde yıllık 1 milyar dolar ciroya ulaşırken; özellikle rezidans, konut, bina, işyerleri, kültür merkezleri, spor merkezleri, sağlık merkezleri, turizm kompleksleri, otoyollar, kavşaklar, tüneller, boru hatları, kanalizasyon, sulama sistemleri ve enerji yatırımları ile ön plana çıkmaktadır. Şirketimiz; yurt içinde 9.000 lüks konut ve 1.000.000 m2 üstyapı projesini içeren bir portföye, yurtdışında ise Kazakistan, Rusya, Tükmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak ve Libya’da 950 milyon dolarlık iş hacmine ulaşmıştır.

Limitsiz müteahhitlik karnesi ve 100.000.000 doları aşan geniş bir makine parkı ile Türkiye’den sonra, uluslararası platformda da inşaat sektörünün önemli markalarından birisi olmuştur.

TAŞYAPI İnşaat Dubai, Abu Dabi, Suudi Arabistan, Suriye, Umman, Ukrayna, Türkmenistan, Rusya ve Tataristan’da şubeler açmıştır. Romanya, Nijerya ve Gürcistan gibi dünyanın önemli yapılaşma potansiyeline sahip bölgelerinde de taahhüt faaliyetlerini sürdürmeyi hedeflemektedir. Afrika’da madencilik ve tren yolu projeleri için yatırım anlaşmaları imzalayan TAŞYAPI, yeni dönemde Avrupa ve Amerika’da yatırımlar yapmak için çalışmalarını hızlandırmıştır.

Yurtiçinde 880 megawatt gücünde,1 milyar doları aşan hidroelektrik santralleri yatırım lisansına sahip olan TAŞYAPI; 18 bini aşkın çalışanı, 15 iştiraki ile ana faaliyet konusu olan inşaat ve taahhüt işleri dışında enerji, madencilik, havacılık, turizm, petrol, tarım, gıda gibi farklı sektörlerde de yatırımlarına devam etmektedir.

2012 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı işletme hakkının devri ihalesini kazanarak, Türkiye’de havalimanı işletmeciliği yapan seçkin inşaat markaları arasına adını yazdırmıştır.
Önemli projeleri arasında İstanbul Selamiçeşme’de muhteşem manzara ve mimarisiyle en son teknoloji kullanılarak inşa edilen ve 45 katlı 4 bloktan oluşan Four Winds projesi, Altunizade’de 13 blok 208 daireden oluşan Koşuyolu Koru Evleri Projesi, İstanbul Maslak’ta gerçekleştirilen ve 40 katlı 10 bloktan oluşan Mashattan Projesi, residence anlayışının tam karşılığını bulduğu 248 konutluk İstanbul Ataköy Novus Residence, İstanbul Anadolu yakasının elit yerleşim merkezlerinden Acıbadem’de konumlanan 750 konutluk Almondhill Projesi yer almaktadır.

TAŞYAPI sadece lüks konut alanında faaliyet göstermemekte, 44 katlı bloklardan oluşan Mecidiyeköy Trump Towers Projesi ile, 5 yıldızlı DoubleTree by Hilton Istanbul Moda Otel Projesi yatırımıyla da turizm alanındaki gücünü arttırmıştır.

TAŞYAPI, taahhüdüne almış olduğu yurtiçi ve yurtdışı altyapı projelerinin yaklaşık 200 milyon dolarlık kısmını tamamlayarak teslim etmiştir.
TAŞYAPI, konut, iş merkezi ve otel inşaatlarında hedeflenen 7 yılda 3 milyar dolarlık cironun 500 milyon dolarlık bölümüne 14 ay gibi kısa bir sürede ulaşmıştır.
TAŞYAPI, başarılarla dolu 38 yıllık tarihinde elde ettiği ticari başarılarını, birbirinden önemli sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandırmıştır. Bu bağlamda, ülkemizin çeşitli şehirlerinde yapılan okul binaları, çocuk yetiştirme yurtları, şehit aileleri için yapılmış olan sosyal konutlar, TAŞYAPI’nın gurur kaynağıdır.

TAŞYAPI, Elemental Welness markasıyla kültürel ve sportif faaliyetlere de destek vermektedir.

Yatırım yaptığı her alanda kaliteli yaşamı ve güvenli yaşam alanlarını garanti eden TAŞYAPI, insan hayatının değerini bilerek yeni projeler tasarlamakta ve gerçekleştirmektedir.
TAŞYAPI bilgisini, deneyimini ve teknolojiyi harmanlayarak hayata geçirdiği projelerini doğru zamanlama, üst düzey kalite anlayışı ve akılcı maliyet prensipleri ile yöneterek, müşteri isteklerini karşılamayı ve müşteri beklentilerinin ötesine geçmeyi ana politika olarak benimsemiştir.

TAŞYAPI, yeni yatırımlarla hedeflerine ulaşmaya çalışırken, çevre hassasiyetinden ödün vermeden doğaya saygılı projelere odaklanmakta, faaliyet gösterdiği ülkenin ilgili yasal gerekliliklerine en üst seviyede riayet etmektedir. Tüm projelerinde kalite, estetik, işçi sağlığı, emniyet ve çevre unsurlarını içeren etkin ve verimli bir entegre yönetim sistemi uygulamaktadır.
Kuruluşundan bugüne haklı bir saygınlığa ulaşmış olan TAŞYAPI’nın bugünkü konumuna gelmesinde, iyi eğitimli ve özverili çalışan kadrosu ile deneyimli ve profesyonel üst yönetim kadrosu etkili olmuştur. 38 yıllık sektörel ve ticari birikimiyle faaliyet gösteren TAŞYAPI, bilgili, özverili, profesyonel kadrosuyla geleceğimizi inşa etmeye devam edecektir.

 FİRMANIN ŞUBELERİ

Merkez

Firma
Taş Yapı
 Adres
Küçük Çamlıca Mah. Şehit İsmail Moray Sokak No:13 Altunizade 34696
Üsküdar / İSTANBUL-ANADOLU
 Telefon
0 216 339 65 70 /
 Web
http://www.tasyapi.com