Yalın Mimarlık


RESİM YÜKLENİYOR
Yetkili
Ömer Selçuk Baz
Telefon
0 216 465 99 90 / Faks: 0 216 465 99 93 / GSM:
Adres
Göksu Otağtepe Caddesi, Onur Sitesi D-4 Anadoluhisarı 34810 Beykoz / İSTANBUL-ANADOLU
E-Posta
info@yalin-mimarlik.com
Web Adresi
http://www.yalin-mimarlik.com
İlanlar
İlanları Gör
 4402 görüntüleme
Teklif Al

Kategoriler

Firma Hakkında

Yalın Mimarlık , içinde bulunduğumuz coğrafyada , bu zamana ve yere ilişkin bir mimarlık üretmeye çalışıyor. Bu üretim farklı ölçeklerde ve konularda mimari problemlere kendi bakış açımızdan, durduğumuz yerden geliştirdiğimiz mimari çözümleri içeriyor.

Ancak yapı üretmenin yanında içinden geçtiğimiz süreçte tam bu zamanda olup bitene, hayata, politikaya, işveren ilişkilerine, yapı yapma alışkanlıklarımıza, kentleşme reflekslerimize ve mimarlığın konusu gibi görünmeyen başka konulara da olabildiğince uzaktan bakarak tasarım probleminin bir parçası haline getirmeye ve görünür kılmaya çalışıyoruz.

Mimarlığı kağıt üzerinde iyi görünen bir tasarım aracı olarak değil, yerle, bastığı bulunduğu kültürel ve sosyal çevre geçmiş ve gelecekle bağlayıcı bir mekânsal düzenleme aracı olarak görüyoruz.
Ömer Selçuk Baz ve Okan Bal 2011 yılında kurdukları Yalın Mimari ve Kentsel Tasarım ofisi ile meslek pratiklerini mimar ve plancı olarak bir araya getirdiler.

Kamu ve özel sektör için çeşitli büyüklüklerde ve programlarda tasarımları yapı ve kentsel ölçekte geliştirdiler.Ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda ödüller kazanıp uygulamalar yaptılar.


 FİRMANIN ŞUBELERİ

Merkez

Firma
Yalın Mimarlık
 Adres
Göksu Otağtepe Caddesi, Onur Sitesi D-4 Anadoluhisarı 34810
Beykoz / İSTANBUL-ANADOLU
 Telefon
0 216 465 99 90 /
 Web
http://www.yalin-mimarlik.com