Havuz İmalatı


RESİM YÜKLENİYOR
0
Firma
Artı Beton
Yetkili
Artı
Telefon
0 232 ... .. .. / 0 533 ... .. ..
Adres
Nur Dikmen Caddesi Urla / İZMİR
Marka
Artı Beton Havuz İmalatı Uygulaması
Kategori
Havuz Sistemleri, Havuz İmalatı
Tarih
19 Kas 2019
1294 Görüntüleme
Teklif Al

Hizmet Detayı

Tropikal Havuz Avantajları

Çalışma prensibi diğer havuzlar aynı olmakla birlikte avantajları aşağıdaki tabloda açıklanmıştır.
*60 m2 den küçük havuzlar için hazırlanmıştır, havuz boyutuna göre süre değişiklik gösterebilmekle bilmekte zaman tasarrufu klasik havuzlara göre tüm koşullarda devam etmektedir.

püskürtme beton tekniği ile

geleneksel yüzme havuzlarına kıyasla havuz formunun inşa edilmesi aşamasında, özel dizayn ile hazırlanmış betonun, yüksek basınç ve özel katkılar yardımıyla tabii yüzeye uygulanması ile örselenmiş zemindeki tüm boşluklar ve zayıflıklar betonla kaplanarak, sistemin tüm yüzeye tutunması ve desteklenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede ileride oluşabilecek çatlak ve oturmaların önemli ölçüde önüne geçilmektedir. Geleneksel tip havuzlarda ise beton ile tabii yüzey arasında inşa sırasında boşluk bırakılmakta ve bu boşluk daha sonra toprak ile doldurulduğu için zamanla deformasyon oluşturmakta ve havuzun ömrünü kısalmasına sebep olmaktadır.

Püskürtme beton tekniği, havuzun inşası sırasında kalıp kullanılmadığı için yapım süresinde zaman kazandırmakta ve siz değerli müşterilerimize havuzunuzu 1-2 hafta gibi kısa sürelerde dahi teslim edebilme imkânı sağlar.

Özgün mimarisi ile tek düze konvansiyonel havuz sisteminden ayrılarak sizlerin hayalinizde oluşturduğunuz havuzları inşa etme imkânı sağlar.

Havuzun Yapımına Dair Bilgiler
  • Klasik havuz yapımı sırasında hafriyat havuz alanından büyük yapılır. Bunun nedeni içinde kalıp işçiliği kolay yapılabilmesi içindir. Ancak bu havuzda belirlenen havuz şekline uygun olarak hafriyat yapılır.
  • Klasik havuzda tüm demir donatı ve tesisat borulama işleri biter ve radye temel dökülür. Bu havuzda da aynı işlem uygulanır.
  • Klasik havuzda kalıp çakılır ve bu işlem birkaç gün sürer. Bu havuzda kalıp gerekmez.
  • Klasik havuzda beton dökülürken bu havuzda beton püskürtme işlemi ile uygulanır ve sıvacı ekibi tarafından aynı zamanda düzeltilir. Böylece aynı anda sıva işlemi de biter.
  • Klasik havuzda beton kuruduktan sonra kalıp sökülür, temizlenir ve taşınır.
  • Beton yüzey üzerine sıva yapılır. Tüm bu işlemler 5-7 gün sürer. Bu havuzda sıva çoktan bitmiştir.
  • Diğer aşamalar her iki havuz için aynıdır. Yalıtım yapılır, havuz iç yüzeyi kaplanır, mekanik tesisat tamamlanır ve havuz kullanıma hazırdır.
  • Burada kalıbın çakılması, beklenmesi, tekrar sökülmesi ve sıva yapılması işlemleri bertaraf edildiği için yaklaşık 8-12 günlük bir süre tasarrufu olmaktadır.
  • Ayrıca yapılan şelale ve yapay kaya çalışmaları ile makine dairesi görsel açıdan daha güzel bir bölüme alınmış olur. Bu havuzlar istenilen derinlik ve büyüklükte ve istenilen şekilde yapılabilir.