Kiremit Çatı Yapımı


RESİM YÜKLENİYOR
0
Firma
KM Yapı
Yetkili
Kani Akkuş
Telefon
0 216 ... .. .. / 0 532 ... .. ..
Adres
Turgut Özal Bulvarı Çekmeköy / İSTANBUL-ANADOLU
Marka
Kiremit Uygulamaları
Kategori
Çatı Kaplama Sistemleri ve Hizmetler, Kiremit Çatı Yapımı
Tarih
15 Tem 2020
22807 Görüntüleme
Teklif Al

Hizmet Detayı

Kiremit çatı kaplama, kiremit çatı fiyatları ve diğer çatı uygulamaları konusunda teknik bilgi almak isterseniz iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.En iyi kiremit çatı yapımı işleri,farklı ürün seçenekleri,tasarım,satış ve montaj hizmeti kendi bünyemizdeki ekibimiz tarafından özenle yapılmaktadır.

Kiremit Uygulamaları

1.Döşemesi sırasında, ilk çıta ile ikinci çıta mesafesi 30 cm, diğer çıta aralıkları 33,6 cm dir. Ancak emin olmak için çıta aralığını, kiremit şantiyeye indikten sonra yerinde tespit etmek gerekir.

2.İlk çıta 4 cm diğer çıtalar 2,2 veya 2,5 cm yüksekliğinde olmalıdır.

3.Granada kiremidi saçağın solundan ve aşağıdan yukarıya doğru çırpı ipi veya mastar tutmak suretiyle yerleştirilir. Düşey ilk sıranın ardından diğer sıralarda da aynı sistemle yerleştirilir.

4.Döşeme işlemi karşıdan bakıldığında sağdan sola doğru yapılmalıdır. Her kiremidin sağ altında bulunan diş, yandaki kiremidin kanalına iyice oturtulmalıdır. Bir üst sıradaki kiremidin dişleri de alt sıradaki kiremidin kanallarına yerleştirilmelidir.

5.Eğik dere ve mahyalara gelen kiremitler düzgün bir şekilde spiral yardımıyla kesilerek yerleştirilir. Vadi derelerde vadi çizgisi boyunca kesilen kiremitlerin parçalarını sabitlemek için yüksek dayanımlı tutkallarla yapıştırılması gerekir

6.Kiremitler mertek üstü çatı kaplaması ( tahta veya OSB gibi kesintisiz kaplama) üzerine döşendiğinde kiremit altlarının havalandırılması şarttır. Havalandırma yapılmayan kiremitlerin alt yüzeylerinde, yoğuşmadan dolayı deformasyon oluşabilir. Kiremit altında havalandırma sağlamak için soğuk çatılarda 50 cm. arayla düşey çıtalama işlemi yapılır, sıcak çatılarda ise kanallı izoçatı ısı yalıtım levhası kullanılmalıdır. Kiremit altında havanın sirkülasyonunu tamamlayabilmesi için mahya altlarında buhara açık izolasyon bandı kullanılır.

Etiketler:

Kiremit Çatı Fiyatları,Kiremit Çatı Faydaları,Kiremit Çatı Kaplamaları,Kiremit Çatı Tamiri