SEKTÖREL HABERLER

Koç Yapı A.Ş.; Yalova’da Katarlı Al-Thani Saray Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor

Toplam okunma sayısı: 10835
01 Eki 2020
Koç Yapı A.Ş.’nin üstün niteliklere sahip profesyonel ekibi ile inşaatını halen gerçekleştirdiği ve %75’inin tamamlandığı, Yalovada’ki ihtişamlı saray kompleksi projesi; 11.500 metrekare alan üzerine konumlandırılmış, görkemli saray, meclis ve personel binalarından oluşuyor.

Projede; 3.000 metrekare meclis odaları, 3.000 metrekare konaklama alanları, 500 metrekare toplantı alanları ve her detayı ince ince düşünülmüş açık alana sahip yeşilliği ile göz dolduruyor. Ayrıca proje de tasarlanan yardımcı evlerine kadar tüm detaylar, konfor ve lüks yaşam algısı üzerine kurgulanıyor.

Mimari tasarımları ile geçmişten bu güne lüks konut ve residence algısında fark yaratan Koç Yapı A.Ş., bilişim çağının üstün nitelikteki teknolojisini de beraberinde getiriyor. Yeni projesi ile dikkatleri üzerine çeken Koç Yapı A.Ş. 1996 yılından sürdürdüğü hizmet ve faaliyetlerinin tümünde; ayrıcalıklı yaşam alanları yaratmaya devam ediyor.

Kadıköy Bağdat Caddesi ve Bodrum genelinde 100.000 metrekareyi aşan kapalı alan iş bitirme tecrübesi ile; 11 proje, 300 konut referansı ve 10 milyon dolar banka teminat mektubu ve finansal garantör gücü itibari ile Türkiye’deki iş potansiyelini günden güne büyütüyor. 2020 yılı ve önümüzdeki günlerdeki hedeflerinde ise; Orta Doğuda pazarı iş birlikteliklerinin artacağını belirtiyor. Koç Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve İmtiyaz Sahibi Hamit Cenk Koç ise “yurtdışı yatırımlarında 10 Milyon dolar teminat mektubu sağladıklarını dile getirerek, ülkemize katma değeri yüksek iş hacmi sağladıklarını” sözlerine ekliyor. Son 5 yıl içerisinde inşaat sektöründe yurtdışında ülkemizi temsil eden güçlü bir marka olarak anılacağını, girişim ve yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade ediyor.

Haber: Editör