ÜRÜN HABERLERİ

Ofis Zemin Kaplamaları Sektöründe En Çok Tercih Edilenler

Toplam okunma sayısı: 4462
12 Ara 2018
Ofislerden okullara, bankalardan otellere kadar geniş bir yelpazede kullanılan karo halılar, dayanıklı ve kolay döşenmeye uygun olmasıyla yoğun olarak tercih ediliyor. Ofis zemin kaplamalarında firmalar tarafından en çok gri, antrasit ve siyah renklerin tercih edildiğini söyleyen Ateco Zemin Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Işık, “Bu renklerin tercih edilmesinin sebeplerini; kurumsal görünüm, gözü yormama, yoğun kullanım alanlarında kiri göstermeme ve kolay temizlik olarak sıralayabiliriz” dedi.
Kullanım alanları ve avantajlarıylagenel mekanlar için ideal bir seçenek olan karo halılar,pratik uygulanışının yanı sıra oldukça fazla desen seçeneğine sahip olmasıyla da tasarımcıların tercihi oluyor. Açık ofis çalışılan firmalarda da genel olarak tercih edilen karo halılar, farklı renkleri ve desenleri karıştırarak bordürler, şeritler, diyagonaller oluşturulmasına daimkan veriyor. Zemini yine koyu renk antrasit ve siyah renk kaplayıp farklı renk ya da desenlerle mekansal ayırım yaratmanın yolunu açan karo halılar, insan trafiğini istenilen şekilde yönlendiriyor.
Bu farkındalıkla zemin tasarımı konusunda uzmanAteco, karo halılardaki sınırsız ürün çeşidiyle yaşam alanlarında standartlara meydan okumanızı sağlıyor.Ofis zemin kaplamalarında firmalar tarafından en çok gri, antrasit ve siyah renklerin tercih edildiğini söyleyen Ateco Zemin Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Işık, “Bu renklerin tercih edilmesinin sebepleri; kurumsal görünüm, gözü yormama, yoğun kullanım alanlarında kiri göstermeme ve kolay temizlik olarak sıralayabiliriz” dedi.Karo halının sağladığı avantajların başında karo halı fiyatlarının ekonomik olduğunun altını çizen Işık, karo halıların uzun ömürlü bir kullanım sağlamasının da diğer bir olumlu özellik olduğunu belirtti. Karohalınınkalitesinibelirleyen en önemliunsuruniseiplikolduğunusöyleyenIşık, “Aslınabakarsanız alanagöreseçilenhalınınhavyüksekliğikullanımrahatlığıbakımındanoldukçaönemlibirkriter. Öteyandankarohalılar, ofis zeminlerini şık desenli bir yüzey ile buluşturuyor. Depolanması, nakliyesi, montajı ve değiştirmesi kolay olduğu için de tasarımcılar ve iş verenler tarafından tercih ediliyor. Yerinden sökülüp başka mekanlarda da kullanılabilme avantajıyla da tercih sırasında ilk sıralarda yer alıyor. Temizlik ve hijyen bakımında da yaşam alanlarında rahatlıkla kullanabilen karo halılar için biz ürünlerimizinçoğundaPolyamid (PA) iplikkullanıyoruz. ÇünkübiliyoruzkiPolyamid, yıpranmayakarşı son derecedayanıklıolmasıylaleke ve kirlerin kolaylıkla temizlenmesine olanak tanıyor.”
Ateco Zemin’in BurmatexGrade karo halısınınaçık renk tonlarının koyu renkli tonlar arasında degradeli bir geçiş sağladığını aktaran Işık, tek renk seçimi ya da kendi içindeki 9 renk çeşidi, esnek yapısı ve uzun ömürlüğüyle kullanıcısına rahat bir kullanım sağladığını aktardı. Ticari işyerleri, üniversiteler, kamu ve özel sektör için Grade Karo Halı’nın ideal bir karo zemin kaplaması olduğunu söyledi.

Haber: Editör