Irmak-Zonguldak Demiryolu


RESİM YÜKLENİYOR
0
Firma
Yapı Merkezi
Yetkili
Ersin Arıoğlu
Telefon
0 216 321 90 00 /
Adres
Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 34676 Çamlıca Üsküdar / İSTANBUL-ANADOLU
Marka
Yapı Merkezi Irmak-Zonguldak Demiryolu
Kategori
MÜTEAHHİT PROJELERİ, Ulaşım Projeleri, Demiryolu Tramvay Projeleri
Tarih
01 Ağu 2017
1564 Görüntüleme
Teklif Al

Proje Detayı

IRMAK-KARABÜK-ZONGULDAK DEMİRYOLU

Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan Irmak beldesinden başlayarak kuzeye doğru Çankırı ve Karabük kentlerinden geçen ve Zonguldak’ta son bulan Irmak-Zonguldak Demiryolu Hattı’nın Rehabilitasyon Projesi Yapı Merkezi tarafından gerçekleştirilmiştir.


Proje kapsamında, hattın alt ve üstyapısının rehabilitasyonununyanısıra, hat üzerindeki şev stabilizasyonlarının, sanat yapılarının, tünel portallerinin ve istasyonların rehabilitasyonu da gerçekleştirilmiştir. Bunlara ek olarak hattın Avrupa Birliği normlarına uygun olarak haberleşme ve sinyalizasyon sistemlerinin ve bu sistemlerin enerji temin altyapısının kurulması da proje kapsamındadır.

Yapı Merkezi liderliğindeki konsorsiyum; Türkiye-AB malî işbirliği alanında şimdiye kadar imzalanan en yüksek bütçeli projedir. Yapı Merkezi ve MÖN İnşaat İş Ortaklığı’nın yüklenici firma olduğu ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ortaklaşa finanse ettiği, Türkiye’deki en büyük proje olan “Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi”nin toplam maliyeti 227 milyon € olup, bunun 194 milyon €’luk bölümü AB IPA fonlarından finanse edilmiştir.

Projenin ilk aşaması olan Karabük-Zonguldak Hattı 26 Nisan 2016’da bir törenle hizmete alındı.

Alt yapısının yenilenmesi ve kapasitenin geliştirilmesi ile Türkiye’nin ekonomik ve bölgesel gelişmişliğine büyük katkı sağlayacak olan proje ayrıca 12 Mayıs 2016'da düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi'nde ‘Türkiye’nin En İyi Altyapı Lojistik Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

 Satış Noktaları

Merkez

Firma
Yapı Merkezi
 Adres
Hacı Reşit Paşa Sokak No:4 34676 Çamlıca
Üsküdar / İSTANBUL-ANADOLU
 Telefon
0 216 321 90 00 /
 Web
http://ym.com.tr