MANŞET HABERLER

Suada Ve İzoder'den Su Yalıtımına Yepyeni Bir Çözüm ''Sessiz Oda''

Toplam okunma sayısı: 2509
07 Haz 2012
Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER, Suada ile ortak projesi Sessiz Odayla ses yalıtımının önemine dikkat çekiyor.
Yalıtım sektörünün çatı derneği İZODER, İstanbul’un en önemli eğlence mekanı Suada ile ortak bir projeye imza attı. Ses yalıtımının en gürültülü ortamlarda bile ne kadar etkili olduğunu göstermek amacıyla, çarşamba akşamı İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, İZODER yalıtım kampanyasının yüzü Kadir Çöpdemir, Trakya Cam Üretim Başkan Yardımcısı Selçuk Demirkıran ve Suada’nın İşletme Müdürü Ali Ünal’ın katılımıyla “Sessiz Oda”nın açılışı gerçekleşti. 3 metrekare büyüklüğünde ve tamamen camla kaplı “Sessiz Oda” sayesinde Suada’ya gelenler yoğun gürültülü ortamda dışardan gelen seslerden rahatsız olmadan eğlenceye küçük bir es verebilecekler ya da sevdikleriyle telefonda görüştükten sonra eğlenceye kaldıkları yerden devam edebilecekler. Konukların tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilen “Sessiz Oda”nın içerisinde klima ve koltuk da bulunuyor. 

Yalıtımlı camlardan yapıldı

Tamamen camla kaplı “Sessiz Oda”nın yapımı sırasında Trakya Cam’ın Gürültü Kontrol Camı “TRC Acoustic Lameks” kullanıldı. İki cam plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle üretilen akustik laminasyonlu “TRC Acoustic Lameks” camlar, ses yalıtımına katkı sağlarken aynı zamanda güvenlik özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Bu yaz Suada’ya gelenler “Sessiz Oda” sayesinde eğlenirken rahat bir nefes alabilecekler. 
Haber: Editör