ETKİNLİKLER

TÜYAK 2017 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu'nda Yangın Riskleri ve Bu Risklere Karşı Önlemler Tanımlanıyor

Toplam okunma sayısı: 2220
24 Eki 2017
TÜYAK 2017 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, 9-10 Kasım tarihlerinde Grand Cevahir Otel Convention Center’da düzenlenecek. Yurtiçi ve dışından alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak katılacağı sempozyumun açılış konuşmasını Nasuh Mahruki yapacak.İki gün boyunca yaklaşık 40 akademisyen, bilim adamı ve uzmanı ağırlayacak olan sempozyumda yangın güvenliği ve risk yönetimi tartışılacak.
TÜYAK tarafından iki yılda bir düzenlenen ‘’Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi‘’nin dördüncüsü 9 - 10 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Otel Convention Center’da düzenleniyor. Bacader (Baca İmalatçıları Derneği ve Uygulayıcıları Derneği), Dosider (Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği), ETMD (Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği), İntes, İmsad (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği), İzoder (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), TMMOB Makine Mühendisleri Odası, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu), MTMD (Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği), Pomsad, Türkiye Gaz Beton Üreticileri Birliği, TMMOB Mimarlar Odası, Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, Türk Yapısal Çelik Derneği, Türob (Türkiye Otelciler Birliği), European Fire Sprinkler Network, FM Approvals, IWMA (International Water Mist Association), International Fire Sprinkler Association, UL, NFPA gibi uluslararası ve ulusal kuruluşların destekleri, yurtiçi ve yurtdışı üniversite ve firma temsilcilerinin katkıları ile gerçekleşecek olan sempozyumda; yangın ve güvenlik alanında bilimsel ve teknolojik gelişmeler tartışılacak, tasarımcıların yanı sıra uygulamacı, araştırmacı ve işletmecilerin deneyimleri de paylaşılacak. 

Sempozyumun açılış konuşmacısı Nasuh Mahruki “Büyük Şehirlerde Afet Riski ve Risk Yönetimi” başlıklı konuşmasında, yaşanabilecek afet riskine karşı yangın korunumuyla ilgili alınan önlemlerin önemine ve etkilerine değinecek.

“Yangın Tasarımla Önlenir”

Türkiye Yangından Korunma Vakfı ile Yangından Korunma Derneği Onursal Başkanı, TÜYAK 2017 Yangın ve Güvenlik Sempozyum ve Sergisi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, yangının önlenebilir bir felaket olduğunu belirterek “Alınacak önlemlerle yangın felaketi ve bu felaketin yarattığı can ve mal kaybının önüne rahatlıkla geçilebilir. Unutmamak gerekir ki, yangın tasarımla önlenir, bina tasarımla söndürülür. Uygun yangın güvenlik önlemlerinin yanı sıra, bir yapı, yangın riski de göz önünde bulundurularak tasarlanmışsa o bina için yangın kayıplarından söz edilemez” dedi.

Her Yönüyle “Yangın” Masada

Sempozyumda ele alınacak konular arasında, “Yangında Can Güvenliği”, “Yangın Risk Yönetimi”, “Sigorta ve Yangın Önlemleri”, “Binalardan İnsan Tahliyesi”, “Otomatik Söndürme Sistemleri ve Malzemeleri”, “Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri”, “Yangın Durdurucu ve Geciktirici Malzemeler”, “Bina Kontrol Sistemleri ve Yangın Otomasyonu”, “Yangın Yönetmelikleri ve Standartları”, “Endüstriyel Tesislerde Güvenlik”, “İtfaiye, İtfaiyeci ve Gönüllü Ekipler”, “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği”, “Yangın Güvenliğinde Pasif Sistemler”, “Yangın Pompaları ve Yangın Hidratları”, “Tehlikeli Maddeler ve Depolanması”, “Duman Kontrol Sistemleri”, “Kişisel Koruyucular ve Kurtarma Malzemeleri”, “Taşıtlarda ve Ulaşım Yollarında Güvenlik” ve “Maden Ocaklarında Güvenlik” bulunuyor.

Yangın Güvenliği ile İlgili Tüm Gelişmeler Sergi Alanında

Sempozyumla birlikte düzenlenen sergide ise; “Yangın ve Güvenlik” sektöründeki yerli ve yabancı üreticiler teknolojik gelişmelerini tanıtacak, yeni ürünlerini sunacak. 

TÜYAK tarafından düzenlenen Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi yangın güvenlik profesyonelleri, ilgili kamu yöneticileri, akademisyenler, tasarım yapan veya uygulayan mühendisler, danışmanlar, sigortacılar, üreticiler, ürün sağlayıcılar, teknik elemanlardan oluşan yaklaşık 3.000 kişilik bir grubu ağırlayacak.

TÜYAK 2017 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi ile ilgili detaylara www.tuyak2017.com adresinden ulaşılabiliyor.

Haber: Editör